Trénink 10. 06. 2024

Makej vole! Trénink #11 - Typy běžeckých tréninků: Rozvoj aerobního systému

header-image-small

Kde si pustíte celou epizodu?

Kompletní epizodu (80 minut) si můžete koupit zde -  www.forendors.cz/makejvoletrenink (299 Kč jednorázově nebo 349 Kč/měsíc za přístup ke všem epizodám).

Knoflík Forendors

Co se v dozvíte v této epizodě?

Rozvoj aerobního systému je zásadní nejen pro vytrvalostní sportovce. Pokud totiž máte vybudovaný kvalitní aerobní základ, máte prostě na čem stavět. V této epizodě se tedy tak trochu vrátíme ke staré známé poučce, která zní „Když chceš běhat rychle, tak se musíš naučit běhat pomalu.“

Pro stanovení správného tempa respektive tepové zóny vám opět velmi pomůže zátěžový test, který jsme probírali v předešlých dvou epizodách. Při tréninku je pak zásadní nepřekročení maximální tepovky v dané zóně a samozřejmě doba strávená v této zóně. Při běhu v aerobních zónách byste měli být více unaveni z délky tréninku než z intenzity, což si málokdo uvědomuje. Občas je takový trénink zdlouhavý a psychicky náročný, ale pokud vydržite, tak přinese své výsledky.

Co všechno jsme probrali?

  • Vše o rozdělení tréninků dle aerobního a anaerobního systému.
  • Konkrétní modely tréninků.
  • Co je to speciální tempo, tempová rychlost a tempová vytrvalost.
  • Obecná vytrvalost a regenerační tréninky.
  • Jak by mohl vypadat týdenní trénink zaměřený na rozvoj aerobního systému?
  • A mnoho dalšího.

Video ukázka - úvod

Makej vole! - ukázky jednotlivých epizod zdarma najdete zde:

Co je Makej vole! Trénink?

Makej vole! Trénink je unikátní vzdělávací platforma pro sportovce, trenéry a vlastně všechny, kdo se zajímají o chytrý trénink. Profesionální trenér Josef Andrle a tvůrce Makej vole! Podcastu Honza Dvořáček zde vedou rozhovory nad odbornými tréninkovými tématy - srozumitelně a vtipně, prostě tak, aby tomu rozuměl profík i amatér.

Makej vole! Trénink na Forendors

Přístup ke vzdělávacímu obsahu Makej vole! Trénink si můžete koupit formou předplatného za 349 Kč měsíčně (předplatné lze kdykoliv zrušit) na české platformě Forendors. Každé dva týdny dostanete nálož vzdělávacího obsahu, který se týká (nejen) běžeckého tréninku – odborná témata, probíraná tak, aby jim rozuměl profík i amatér. Vše o tréninku od A do Z v jasné struktuře.

Jan Dvořáček
AutorJan Dvořáček

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.