Trénink 20. 05. 2024

Makej vole! Trénink #10 - Funkční testování: Vyhodnocení zátěžového testu

header-image-small

Kde si pustíte celou epizodu?

Kompletní epizodu včetně workshopu (94 minut) si můžete koupit zde -  www.forendors.cz/makejvoletrenink (299 Kč jednorázově nebo 349 Kč/měsíc za přístup ke všem epizodám).

Knoflík Forendors

Budeme proto rádi, když nám napíšete, jak se vám tato epizoda líbila :)

Co se v dozvíte v této epizodě?

V minulé epizodě jsme vám ukázali, co všechno obnáší zátěžový test a nyní se mrkneme na všechny změřené parametry. Vysvětlíme si, co znamenají a probereme výsledek konkrétního testu našeho kamaráda Honzy, který se specializuje na horské běhy a rád by se taky připravil na svého druhého Ironmana. Ze začátku vám to možná bude připadat složité, ale vydržte, až se Josef prokouše tabulkou a uvidíte, že to zas tak složité není.

Z rozboru výsledků testu je zcela zřejmé, že stanovení tréninkových zón nestojí pouze na laktátu, ale i na další parametrech, jako je např. respirační kvocient. Pro správné definování tréninkových zón je tedy potřeba zvolit vhodnou sportovní laboratoř respektive správně nadefinovaný typ testu.

Video ukázka - úvod

Makej vole! - ukázky jednotlivých epizod zdarma najdete zde:

Co je Makej vole! Trénink?

Makej vole! Trénink je unikátní vzdělávací platforma pro sportovce, trenéry a vlastně všechny, kdo se zajímají o chytrý trénink. Profesionální trenér Josef Andrle a tvůrce Makej vole! Podcastu Honza Dvořáček zde vedou rozhovory nad odbornými tréninkovými tématy - srozumitelně a vtipně, prostě tak, aby tomu rozuměl profík i amatér.

Makej vole! Trénink na Forendors

Přístup ke vzdělávacímu obsahu Makej vole! Trénink si můžete koupit formou předplatného za 349 Kč měsíčně (předplatné lze kdykoliv zrušit) na české platformě Forendors. Každé dva týdny dostanete nálož vzdělávacího obsahu, který se týká (nejen) běžeckého tréninku – odborná témata, probíraná tak, aby jim rozuměl profík i amatér. Vše o tréninku od A do Z v jasné struktuře.

Jan Dvořáček
AutorJan Dvořáček

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.