Podcast Makej vole! 19. 10. 2021

Makej vole! – Podcast #20 – Tomáš Štverák

header-image-small

Tom Štverák – od házené až na UTMB

Tomáš Štverák je jeden z našich nejlepších českých ultra běžců. Tohodle týpka ze Zubří, mimochodem bývalého házenkáře, jsem poprvé zaregistroval někdy v roce 2014, kdy jsem ho potkal na prezentaci Pražské stovky. Malej bloňdáček, do kterýho byste vůbec neřekli, že dá sto kiláků. A ono nejen, že to dá, ale dokáže i vyhrát :) Od té doby jsem se s Tomem potkal na mnoha závodech a musím říct, že to je velkej sympaťák, kterýmu to prostě přeju.

Co Tom dokázal?

Tak v prvé řadě je potřeba říct, že je to nejlepší Čechoslovák na legendárním ultra trailu UTMB (trasa 100 mil). Letos zde dokázal zaběhnout fantastické 31. místo, čímž překonal do teď nejlepší československý výsledek Tomáše Kačmarčika, který v roce 2017 doběhl na skvělém 45. místě.

Hodně kuriozní je, že Tom Štverák alias Bizonek jen dva týdny po UTMB dokázal zvítězit na další stomílovce 100 miles of Istria. A to chtěl původně prodat svou registraci, protože si myslel, že to tak brzo po UTMB nedoběhne :)

Mimo to Tom na podzim 2020 jako pátý člověk na světě dokázal zdolat dvojnásobný Everesting, což znamená, že na Radhošť nastoupal bez přestávky dvakrát 8848 výškových metrů, tedy výšku dvou Mt. Everestů. To vše v rámci charitativní akce.

Toť jen krátká ukázka ultra šíleností, které Tom podniká. Více podrobností o závodění, tréninku, běžecké stravě a dalších zajímavostí se dozvíte v podcastu.

Podcast si můžete pustit zde:

Makej vole! podcast na Youtube:

Podcast Makej vole! s pořadovým číslem 20 si můžete poslechnout zde:

Chcete se na něco zeptat?

Pokud máte dotazy, tak mi klidně napište na Facebook nebo Instagram, kde mě najdete jako Trailrun.cz.

A taky budu moc rád, když můj podcast nasdílíte.

Zajímavé odkazy:

Chcete podpořit podcast makej vole a projekt Trailrun.cz?

Všechny moje aktivity, které s vámi sdílím mě stojí spoustu času a peněz. Proč to říkám?

Jedna věc je zábava a druhá věc je ten čas a náklady na techniku, cestování a postprodukci. Když se to sečte, tak to je fakt ranec. A mě by hodně pomohlo, kdybyste mi na tyhle blbiny pár drobných přispěli.

Pro tyhle účely jsem si zřídil profil na platformě Patreon, kde mi můžete prostřednictvím pravidelné měsíční platby přispívat 5 €.

Vše najdete na patreon.com/trailruncz.

Staňte se patronem Trailrun.cz

Pro vás drobný, pro mě větší motivace. Děkuju :)

Zaklikněte si odběr

Pokud nechcete, aby vám některý z podcastů MAKEJ VOLE! utekl, tak na všech podcastových platformách včetně Youtube si můžete zakliknout odběr. Čímž mi mimochodem uděláte velkou radost, protože uvidím, že tenhle podcast někoho opravdu zajímá :)

Díky a Makej vole! Ahoj!

Podcast MAKEJ VOLE! také podporují:

Runsport.cz - Experti na kopce

Za podporu děkuju hodným lidičkám z běžecké speciálky Runsport.cz, kteří mě zásobují nejen hadříkama a botkama na běhání a lyže, ale taky mi půjčují prostor pro natočení podcastu.

Sportovní sluchátka AfterShokz

A díky taky novému partnerovi podcastu, sluchátkám AFTERSHOKZ, které k poslechu používají speciální technologii Bone Conduction.
...
AfterShokz sluchátka vytvářejí mini vibrace, které procházejí přes vaše lícní kosti. Vibrace pak přecházejí přímo do vašeho vnitřního ucha a nejdou přes bubínky. Zjednodušeně řečeno – posloucháte hudbu nebo podcast a zároveň slyšíte okolní zvuky. V tuhle chvíli chystám recenzi a řeknu vám, že to je hodně velká vychytávka…
...
Info o téhle technologii si můžete přečíst zde:
https://www.aftershokz.cz/technologie/

{BANNER-295}

mySASY

Jediná aplikace, která vám řekne pravdu o vašem tréninku. mySASY vám pomůže najít ten správný čas, kdy na tréninku přidat a kdy naopak ubrat na základě stavu a reakce organismu.

Vše o této aplikaci najdete zde - https://www.mysasy.com

 

Jan Dvořáček
AutorJan Dvořáček

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.