Podcast Makej vole! 28. 03. 2021

Makej vole! - Podcast #8 – DvaNaTahu Pacifickou hřebenovkou (1. část)

header-image-small

Zajímá vás dálková trasa Pacific Crest Trail?

V tom případě je tenhle podcast přesně pro vás.

Jako hosty jsem si totiž pozval Kubu Jonáše a Martina Bence alias DvaNaTahu, což je název jejich profilu na Instagramu. Tihle borci prošli 4300 kiláků dlouhou Pacifickou hřebenovku, kterou možná taky znáte pod názvem Pacific Crest Trail. A vzhledem k tomu, že to šli pět měsíců a mají o čem vyprávět, tak jsem tenhle podcast rozdělil na dva díly.

První část podcastu

V první části, kterou teď uslyšíte, jsme si povídali o přípravách, o trase a taky o vybavení, jako je třeba spacák, batoh nebo stan. Mimo jiné se taky dozvíte, jak dobíjeli svoje powerbanky a jak rychle se dá přijít o datovej limit, když koukáte po nocích ve stanu na Netflix. Prostě divočina.

Podcast Makej vole! s pořadovým číslem 8 si můžete poslechnout zde:

Makej vole! na Youtube

Co říká Wikipedie o Pacific Crest Trail?

Pacific Crest Trail (PCT; celým názvem Pacific Crest National Scenic Trail), do češtiny též překládáno jako Pacifická hřebenovka, je dálková turistická a jezdecká stezka na západě Spojených států.

Její budování začalo ve 30. letech, mimo jiné i díky YMCA, oficiálně dokončena byla v roce 1993.

Prochází z větší části pohořími Sierra Nevada a Kaskádové pohoří, které leží 160–240 km východně od amerického pobřeží Tichého oceánu. Stezka vede od hranice s Mexikem na jihu po Britskou Kolumbii v Kanadě, její trasa vede přes státy Kalifornie, Oregon a Washington.

Pacific Crest Trail je 4 286 km dlouhá, pohybuje v nadmořské výšce téměř od samotné hladiny moře až po 4 011 m (Forester Pass). Trasa prochází přes 25 národních lesů a 7 národních parků (Sequoia, Kings Canyon, Yosemite, Lassen Volcanic, Crater Lake, Mount Rainier a Severní Kaskády). Přesná čísla nejsou k dispozici, ale v průměru na trasu vyrazí 3 000 lidí ročně, z nich ji skutečně dokončí zhruba 180. Absolvování PCT trvá 6–8 měsíců.

Zdroj: Wikipedia (zde najdete více informací)

Triple Crown

Mimochodem, věděli jste, že v USA existují tři nejvyhlášenější dálkové turistické trasy? Appalachian Trail na východě, Continental Divide Trail ve Skalistých horách a Pacific Crest Trail na západě. Společně jsou všechny tři označovány jako Triple Crown.

  • Pacific Crest Trail – 4.270 km (2.654 mil)
  • Appalachian Trail – 3.529 km (2.193 mil)
  • Continental Divide Trail – 5.000 km (3.100 miles)

Chcete se na něco zeptat?

Pokud máte dotazy, tak mi klidně napište na Facebook nebo Instagram, kde mě najdete jako Trailrun.cz.

DvaNaTahu na sociálních sítích

Můžete psát i přímo Kubovi s Martinem. Odkaz na jejich sociální sítě najdete zde. Určitě se tam mrkněte, protože třeba na Instagramu mají ve sbírkách komplec putování po trase PCT zdokumentováno ve stories.

Díky a Makej vole! Ahoj!

Za super fotky díky Kubovi s Martinem alias DvaNaTahu.

Chcete podpořit podcast makej vole a projekt trailrun.cz?

Všechny moje aktivity, které s vámi sdílím mě stojí spoustu času a peněz. Proč to říkám?

Jedna věc je zábava a druhá věc je ten čas a náklady na techniku, cestování a postprodukci. Když se to sečte, tak to je fakt ranec. A mě by hodně pomohlo, kdybyste mi na tyhle blbiny pár drobných přispěli.

Pro tyhle účely jsem si zřídil profil na platformě Patreon, kde mi můžete prostřednictvím pravidelné měsíční platby přispívat 5 €.

Vše najdete na patreon.com/trailruncz.

Staňte se patronem Trailrun.cz

Pro vás drobný, pro mě větší motivace. Děkuju :)

Podcast MAKEJ VOLE! také podporují:

Runsport.cz - Experti na kopce

Za podporu děkuju hodným lidičkám z běžecké speciálky Runsport.cz, kteří mě zásobují nejen hadříkama a botkama na běhání a lyže, ale taky mi půjčují prostor pro natočení podcastu.

Sportovní sluchátka AfterShokz

A díky taky novému partnerovi podcastu, sluchátkám AFTERSHOKZ, které k poslechu používají speciální technologii Bone Conduction.
...
AfterShokz sluchátka vytvářejí mini vibrace, které procházejí přes vaše lícní kosti. Vibrace pak přecházejí přímo do vašeho vnitřního ucha a nejdou přes bubínky. Zjednodušeně řečeno – posloucháte hudbu nebo podcast a zároveň slyšíte okolní zvuky. V tuhle chvíli chystám recenzi a řeknu vám, že to je hodně velká vychytávka…
...
Info o téhle technologii si můžete přečíst zde:
https://www.aftershokz.cz/technologie/

{BANNER-295}

mySASY

Jediná aplikace, která vám řekne pravdu o vašem tréninku. mySASY vám pomůže najít ten správný čas, kdy na tréninku přidat a kdy naopak ubrat na základě stavu a reakce organismu.

Vše o této aplikaci najdete zde - https://www.mysasy.com

Jan Dvořáček
AutorJan Dvořáček

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.