Zážitky 13. 12. 2016

Alpský kemp s Trailrun.cz a Robertem Krupičkou - Lienz 2017

Pojeďte s námi do Alp pro super běžecký zážitek

Na 21. – 24. září 2017 chystáme společně s Robertem Krupičkou kemp v rakouských Alpách. Ubytujeme se v rakouském městečku Lienz, kam je to z Prahy asi 560 km (6,5 hodiny cesty).

V pátek si proběhneme kompletní běžeckou trasu legendárního Red Bull Dolomitenmanna. V sobotu se pak vydáme po stopách klasiky horských běhů, závodu Grossglockner Berglauf. Obě trasy jsou v blízkosti Lienzu. Odjezd domů je naplánován na nedělní odpoledne. Maximální počet kemperů - 15.

Cena kempu (21. – 24. září 2017) - 6490 Kč na osobu

Uvedená cena obsahuje:

  • 3 noci (4 dny) ubytování s polopenzí - penzion v Leisachu,
  • dopravu (přesný způsob dopravy dle počtu přihlášených osob),
  • organizovaný čtyřdenní program s Robertem Krupičkou (provedení trasou, výklad trasy, možnost konzultace tréninku atd.),
  • tričko Salomon (nezapomeňte v přihlášce uvést velikost),
  • sleva 30 % na jednorázový nákup v eshopu www.runsport.cz,
  • zapůjčení testovací obuvi Salomon.

Přihlásit se na kemp »

Kdo vás provede tímto Alpským kempem?

Robert Krupička - patří mezi pravidelné účastníky legendárního závodu Sierre-Zinal (31 km/2200m stoupání + 800m klesání) ve Švýcarských Alpách, kde se za účasti světové špičky dokázal 4x probojovat na stupně vítězů. V roce 2011 dokázal Robert vyhrát Mistrovství Evropy ve skyrunningu. Robert patří také mezi pravidelné účastníky rakouského Dolomitenmanna, kdy už v roce 2000 dokázal bezkonkurenčně ovládnout běžeckou část tohoto těžkoho závodu. Další info o Robertovi najdete zde - Robert Krupička.

Honza Dvořáček - zakladatel Trailrun.cz, běžec, boxer, cyklista a nositel hesla „Makej vole!“ Obvykle nese červenou lucernu a ovládá opačnou polovinu startovního pole než Robert :)

Pro profíky i pro méně zkušené

Nemusíte se vůbec bát, že to nezvládnete. Účastníky kempu rozdělíme na dvě skupiny dle zkušeností a výkonnosti. Ty zkušenější povede Robert Krupička. Druhou skupinu povede Honza Dvořáček. Pro méně zkušenější máme taky připravené trochu kratší verze tras.

Testování bot Salomon

Náš Alpský kemp slíbila podpořit taky značka Salomon, která vybavuje Roberta. V rámci kempu tak bude možné otestovat vybrané modely bot Salomon. Měli bychom mít k dispozici 50 párů různých bot Salomon včetně závodní kolekce S-LAB.


Každý účastník kempu dostane parádní funkční triko a kšiltovku Salomon.

Mrkněte, jak to na kempu bude vypadat... :)

Doprava

Do Lienzu se dopravíme společně. Do aut se rozdělíme dle počtu přihlášených účastníků. Případná nástupní místa plánujeme na trase Choceň - Brno - Vídeň. Jedno auto pojede také z Prahy.

Harmonogram je následující:

Čtvrtek

Odjezd, cesta, ubytování, seznámení s programem, výklus, omrknutí míst známých z Dolomitenmanna.

Společná doprava – Sraz v 9h Choceň železniční stanice, nalodění a odjezd Lienz.
Vlastní doprava – Sraz na místě.

18:00 První lehký výběh podél řeky Dráva (ti kdo stihnou dorazit).
19:30 Sraz ve společenské místnosti-jídelně, první seznámení a následná večeře.
20:30 Plánování následujícího dne (rozdělení do skupin, trasa, zabezpečení, časy…), diskuze, předání dárků sponzorů, organizační záležitosti.

Pátek - Dolomitenmann na vlastní kůži

7:00 Snídaně – Příprava na výběh Dolomitenmanna – cca 22km +-2000 v.m. (14km +-1500 v.m.)
Předpokládaná délka výběhu cca 6 hod.
(parametry, video, mapy – sehnat)-pokusím se týden před při Dolomitenmannovi!)

9:00 Sraz před Penzionem.

První skupina vedená Robertem Krupičkou má ostrý start od penzionu, dále směr Amlach a cca po 1km napojení na trať Dolomitenmanna pod úvodním stoupáním!

Druhá skupina vedená Honzou Dvořáčkem odjez autem na Klambrucke! Zde cca na 5 km trati Dolomitenmanna bude start druhé skupiny.

Dále opět každá skupina zvlášť s možností občerstvení na chatě cca 3km pod vrcholem.

15 – 16:00  Návrat do penzionu.
16 – 19:00 Volno, možnost bazénu, město…..
19:00 Večeře
20:00 Zhodnocení dne, plánování dalšího dne-trasa, video…, diskuze, připomínky, tréninkové rady atd…

Vydáme se po běžecké části trasy legendárního Dolomitenmanna. Robert tento závod absolvoval celkem 14x a na trati závodu zná každý kámen. Trasa je dlouhá 12 km a nastoupáme na ní necelých 2000 metrů. Start trasy je na náměstí v Lienz v nadmořské výšce 673 metrů a vede na vrcholek hory Kühboden Törl, který je ve výšce 2441 metrů nad mořem. Nejlepší běžci se při závodě dostanou pod hodinu a půl. My na tento „výlet“ budeme mít celý den. A užijeme si i seběhy, protože je potřeba se dostat taky dolů :)

Robert zde v roce 2003 zvítězil jako první Čech. Byl součástí štafety Robert Krupicka (běh), Tomas Lednik (paraglide), Kamil Mruzek (kajak), Jure Golcer (horské kolo).

Délka trasy: cca 24 km
Převýšení: cca 1800 m +/-

Po návratu možnost návštěvy krytého bazénu, případně regenerace nohou v ledové Drávě. Dále dobré jídlo a samozřejmě nějaká tu plznička :) Večer pokecáme, vyzpovídáte Roberta ohledně tréninku a probereme plán na neděli. Prostě pohoda.

Malá ochutnávka z Dolomitenmanna:

Sobota - Grossglockner Berglauf

7:00 Snídaně + Příprava na výběh Grossglockner berglauf – cca 22km +-1400v.m. (20km +-1250v.m.). Předpokládaná délka výběhu cca 5-6hod.
9:00 Sraz před penzionem a odjezd auty do Heiligenblutu.

10:00 Start první skupiny pod prvním stoupáním. Start druhé skupiny od náběhu do terénu.
Sraz obou skupin při předbíhání a v cíli běžecké části Dolomitenmanna v cca 12 hod? Společné video, foto!
V cíli občerstvení a návrat po stejné trati zpět-každá skupina již samostatně až na penzion.

16 – 19:00 Volno, bazén, město…
19:00 Večeře
20:00 Zhodnocení dne, plánování dalšího dne-dopolední aktivita, odjezd…, diskuze, připomínky, tréninkové rady atd…

V neděli se vydáme po stopách dalšího legendárního závodu, kterým je Grossglockner Berglauf. Auty se přesuneme do vesince Heiligenblut, kde v nadmořské výšce 1247 metrů začíná trasa závodu. Podél horských chat a říčky Möll doběhneme do národního parku Hohe Tauern. Kolem ledovce Pasterze pak vystoupáme zbylých 900 výškových metrů až do cíle trasy, který je na terase vyhlídky Kaiser Franz Josefs Höhe. Ta je dostupná taky po horské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse. Co vás bude zajímat je, že posledních 250 výškových metrů nastoupáme na 930 metrech délky. Tohle bude do kopce! :)

Robert zde v roce 2013 skončil na 5. místě a legendárnímu Jonathanu Wyattovi naložil téměř dvě minuty. Dle jeho slov se mu neběželo dobře a trasu umí zaběhnout ještě o další tři minuty rychlejc. Ostatně asi stejně jako Jonathan :)

Délka trasy: cca 26 km
Převýšení: 1494 m +/-

Malá ochutnávka z Grossglockner Berglauf:

Neděle

Snídaně + výběh dle dohody a stavu nohou účastníků kempu :)

Mohlo by vás taky zajímat...

Tento kemp už jsme absolvovali v roce 2016. Zde se můžete mrknout na report z našeho „zájezdu“ do Lienzu. Byla to pecka! :)

V případě zájmu použijte prosím níže uvedený formulář a pošlete nám:

  • jméno a příjmení,
  • telefonní číslo a emailovou adresu,
  • počet osob,
  • velikost trička.

Chcete s námi jet na tento kemp? Pošlete nám jméno a příjmení, telefon a emailovou adresu, počet osob a velikost trička.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.