Recenze 25. 12. 2015

Test bot Inov-8 Terraclaw 250

Nejsem žádnej profi běžec, kterej by mohl dávat nějaký velký moudra. Když jsem si ale obul tyhle botky, tak mi bylo jasný, že něco tak pohodlnýho jsem na noze ještě neměl.


Zdroj fotky: http://www.runsport.cz/Inov-8-TERRACLAW-250-S-black-blue-lime-DAREK-d580.htm

Milujete maximální pohodlí?

Tak to budete z těhle bot nadšení. Botky Inov-8 Terraclaw 250 jsou „postaveny“ na kopytě Standard (Natural) s širokým svrškem. Zjednodušeně řečeno - bota je široká a to až tak, že máte pocit že ji buď na noze nemáte vůbec nebo ji nemáte utaženou. Je to ale jenom příjemnej pocit. Při běhu zjistíte, že noha v botě nijak necestuje a vše je, jak má být. Je to prostě hodně pohodlný.


Dalším důvodem pohodlí je šněrování, který je umístěný o cca 15 mm výše než je běžné. Na spodním konci nártu vás tedy nic netlačí.


Fantastická podrážka

Naprosto nadšenej jsem z podrážky, která je složená ze dvou druhů gumy. Na podrážce je celkem 44 špuntů, který prostě držej. Tyhle boty jsem mimo jiné testoval při našem výletu na Drábský světničky, kde bylo bahno a mokrý kameny a neměl jsem jedinej problém. Zatímco kolega Ondra tam ve svých Inov-8 Race Ultra 270 měl obrovský problémy a neustále mumlal něco jako „Sundejte mě ty brusle!“ (RU 270 nejsou prostě na bláto). Špunty jsou super, ale myslím, že velký vliv na to má použitá guma. Když v nich jdu po asfaltu, tak mám pocit, jako kdyby se boty přilepovaly k zemi. Adheze tedy super, jen jsem zvědavej, co ta podrážka vydrží. Teď mám v těhle Terraclawách naběháno asi 200 kiláků a zatím není vidět opotřebování. Uvidíme.


Špička a svršek

Přední část boty alias špička je celá potažená tvrdou gumou, takže můžete touhle botou v klidu kopat bodlo. Nebo se prostě vůbec nemusíte bát toho, že si někde ukopnete palec. Ocelová špička to není, ale ochrání.


Svršek boty je vyrobený z lehké síťoviny, která je evidentně nenasákavá. Párkrát jsem v Terraclaw 250 vyběhl v dešti a voda botou protekla a nijak neztěžkla. Stejně tak se noha v botě nepotí, prostě to výborně větrá.

Hop nebo drop?

Nejsem zvykej na boty s nižším dropem. Respektive jsem zvyklej na boty s vyšším dropem :)) Nejvíc mi seděj Salomon S-Lab XT6 se Softground podrážkou, který mají drop 11,5 mm. Tyhlety Terraclaw 250 mají drop 8 mm (špička 8 mm, pata 16 mm) a já to prostě ze začátku cítil. Poprvý jsem v nich dal asi 20 km a začaly mě táhnout achilovky a lýtka. Vzhledem k tomu, že při tréninku boty často střídám, tak jsem si tyhle Terraclawy nechal na kratší, tempový výběhy a po pár trénincích se to srovnalo. Je to všechno o zvyku.


A závěr?

Inov-8 Terraclaw 250 je hodně příjemná, pohodlná a hlavně rychlá bota. Nikde žádný velký tlumení, jen pohodlí, okamžitej odraz a naprosto špičkovej grip. Za mě super volba za super peníze!

Kde Terraclawy 250 koupit?

Botky Inov-8 Terraclaw 250 mi pro test poskytli kamarádi z Runsport.cz, takže nákup doporučuju logicky u nich. Mimo to, že mají většinu zboží skladem, tak sami běhají a mimochodem provozují běžecký Activity Running Team. Takže to nejsou žádní překupníci, jak tomu někdy bývá zvykem, ale „lidi z branže“.

Zde můžete Inov-8 Terraclaw 250 koupit »

PS: Občas, když zrovna nejsou od bahna, tak v Terraclaw chodím do práce, protože je na nohách prostě necejtíte ;)

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.