Trasy 20. 12. 2015

Výlet na Drábské světničky

Na tenhle výlet jsme dostali pozvánku od běžeckýho nadšence a šéfa Runsport Teamu Romana Chládka, který nás v minulosti vzal i na jejich týmový soustředění. Kolem Romana je super parta lidí a ve spojení s Drábskýma světničkama to vypadalo na hodně povedenou akci. Takže jsme vyrazili.

Co jsou Drábské světničky?

Drábské světničky jsou zřícenina skalního hradu nedaleko Prachovských skal. Prostor hradu je vytesaný do pískovcových bloků (skal), který jsou propojený pomocí mostků a schodišť. V okolí Drábských světniček je spousta kopců a hlavně parádních trailů.

Skvělá trasa

Naše trasa měřila nějakých 15 kilometrů a vedla z vesničky Olšina, kde jsme měli sraz, rovnou nahoru do skal. Poté okruhem přes Příhrazské skály a Drábské světničky zpět. Skoro celou cestu jsou prej super výhledy. Prej… My měli mlhu jako blázen. Občas vykoukl nějakej kus skály, ale moc toho vidět nebylo. O to kouzelnější to bylo v lese a mezi skálama. Jako z pohádky. Hned jsme se ptali, jestli se zde náhodou netočila pohádka „S čerty nejsou žerty“ nebo něco takovýho. Prej ne :)))

Traily

Každopádně jsou zde super traily. Ze začátku vystoupáte po kamenných schodech na skály a potom běžíte úzkou pěšinkou po kraji skal, občas nějaká skalní průrva, schody, kořeny, seběhy. No prostě pecka. Kopce nejsou nijak dlouhý, maximálně několik set metrů. Ale i tak jsme na těch 15 kilometrech nastoupali a naklesali 600 výškových metrů. Ani se to nezdálo :) A mimo to jsme se s Ondrou zapotili o naší nový soutěže. Ondra si totiž ke svým hodinkám Suunto Ambit3 Peak koupil měřák tepové frekvence. Takže celej den probíhala hecovačka ve stylu „kolik máš?“ :D

Hospůdka v Olšině

Parádní trénink jsme zakončili ve standardní vesnické hospůdce v Olšině, kde měla zrovna sraz nějaká parta s irskýma vlkodavama. Jeden ze psů seděl vedle mě na zemi a koukal mi pořád do očí. Byl to ale kliďas. Nerozhodil ho ani místní ožrala, kterej přes něj hodil záda. Krásný zakončení dne :)

Tohle fakt doporučujeme!

Strávili jsme sice ten den pět hodin v autě, ale za tu krásnou přírodu a setkání s partou to stálo. Užijte si Vánoce a někdy si do Drábských světniček určitě zajeďte :)

Drábské světničky - fotogalerie:

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.