Zážitky 15. 09. 2015

Co by vás mohlo zajímat o Brněnském masakru

Chystáte se na Brněnský masakr a jste začátečník? Napadlo mě sepsat pár postřehů z loňského ročníku, kdy to byl náš vlastně druhý ultra závod a trochu jsme tápali (tápeme vlastně i teď, ale už míň) :-)

Parametry závodu:

Vzdálenost: 63 km
Převýšení: 2180 m

Převýšení:

Zdroj: www.brnenskymasakr.cz

Mapa trasy:


Zdroj: www.brnenskymasakr.cz

Takže co by vas mohlo zajímat před tím, než vystartujete…

1) Hole nebudete potřebovat

Ha Hostýnské osmě (podobné parametry) jsme hole použili a bylo to super. Ale u Brněnského masakru je můžete nechat doma. Je tam hodně rovinek, na kterých by vám hole zavazely. Kopce jsou spíš táhlé a málo prudké. A těch pár stojek vylezete i bez holí.

2) Občerstvovačky

Pokud jste zvyklí s sebou tahat housky se salámem, tak zde je můžete nechat doma. Obvykle mívám hodně hlad, ale tady s sebou ponesu jen pytel gumových medvídků, pár tatranek a nějaký ten gel. Občerstvovačky na Brněnském masakru jsou perfektně vybavené. Na první najdete sice jen ovoce a koláče, ale na dalších je sýr, salám a další dobroty. V Bílovicích měli dokonce pivo :-) A na poslední je toho sice míň, ale to už jste kousek před cílem.

Tenhle mostek je v Bílovicích nad Svitavou - až po něm přeběhnete, tak zatočíte pod most a jste na občerstvovačce, která je na cca 42. kilometru. Vloni tam měli v plechu Gambrinus desítku. V kombinaci se sýrem a vysočinou ideální společník na zbylý půlmaraton do cíle :-)

3) Cola

Dost lidí jede na Colu. Tu jsme vloni potkali až na občerstvovačce v Soběšicích (4 km před cílem). Po všech těch salámech a sýrech to ale byla lahoda :-)

4) Nádherná příroda

Málokdo by řekl, že tak blízko od Brna bude taková příroda. Vždycky, když jedu vlakem na trase Svitavy - Brno, tak u Adamova zbystřím a zírám, jaký tam jsou kopce a parádní listnatý lesy. Na Brněnském masakru se vám poštěstí si tohle všechno proběhnout. A navíc na podzim. Tyhle barvy a vůni babího léta mám prostě rád.

5) Babí lom

Na cca 10. kilometru se dostanete na hřeben zvaný „Babí lom“. Jde o asi půl kilometru dlouhou skálu, po které polezete, poběžíte, budete přeskakovat kameny a budete nadšení z toho, kudy lze trasu takovýho závodu vést. Tohle by se Olafovi líbilo :-) Pokud bude mokro/vlhko, tak ale dejte pozor - skály jsou dost kluzké. Na Babím lomu taky najdete první kontrolu - je řešena kamerou, takže nemusíte nic řešit. A rada pro Babí lom? Snažte se tam být první, protože je to úzké a pokud před vámi bude víc závodníků, tak budete čekat a ztratíte drahocený čas - pokud se tedy nechcete kochat :-)

6) Parádní finišerská medaile

Beru, že běžet závod jen kvůli medaili je nesmysl. Největší zábava je samozřejmě ten zážitek ze závodu (slovy klasika: „I cesta může být cíl.“), ale tohle je nejhezčí finisherská medaile, jakou jsem kdy viděl. Velkej a těžkej kus kovu s logem na jedné straně a na druhé nápis „Masakr finisher“. Ten pocit, když vám tenhle kus železa v cíli pověsí na krk je fantastickej! :-)

7) Legenda Dan Orálek

Běžet závod s ultramaratonskou legendou je super. Na co ale nikdy nezapomenu je, že vloni Dan vyhrál hlavní závod na 63 kiláků a vzhledem k tomu, že je vášnivý fotograf, tak nás všechny v cíli ještě parádně vyfotil. Letos prý má běžet jen krátkou variantu (nevím proč, asi tréninkový plán na další závody), ale doufám, že to taky zvládne. A mimochodem, na dlouhou verzi je přihlášená naše ironmanská legenda Petr Vabroušek. Bude to prostě zážitek :-)

Takhle skvěle třeba Dan vloni vyfotil mě. A musím říct, že to se teda musel načekat :-)


Autor: Daniel Orálek

Berte vše prosím ale s rezervou, něco jsem si možná zapamatoval špatně a něco určitě pořadatelé zase vylepší.

Takže si užijte týden a sejdeme se na masakru! :-)

Kompletní info najdete na oficiálním webu závodu - www.brnenskymasakr.cz

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.