Trénink 07. 02. 2024

Makej vole! Trénink #Speciál - jak posílit kolena

header-image-small

Makej vole! Trénink na Forendors

Přístup ke vzdělávacímu obsahu Makej vole! Trénink si můžete koupit formou předplatného za 349 Kč měsíčně (předplatné lze kdykoliv zrušit) na české platformě Forendors. Každé dva týdny dostanete nálož vzdělávacího obsahu, který se týká (nejen) běžeckého tréninku – odborná témata, probíraná tak, aby jim rozuměl profík i amatér. Vše o tréninku od A do Z v jasné struktuře.

Knoflík Forendors

Co se v této epizodě dozvíte?

Na základě vašich zpráv jsme natočili tuhle speciální epizodu, která je věnovaná cvikům určeným pro posílení kolene. Můžete je zařadit do svého klasického tréninkového plánu jako prevenci proti zranění nebo je můžete cvičit v rámci rekonvalescence po zranění kolene (v tomto případě však doporučujeme vše probrat se svým lékařem nebo fyzioterapeutem.) Prostě cviky, které se hodí znát a můžete je cvičit prakticky kdykoliv.

Tuto speciální epizodu jsme rozdělili na dvě části - videa

V prvním videu Vám ukážeme pár cviků určených pro uvolnění fascií (Josef Andrle vysvětlí, co to je a jak to funguje) a také synoviální rozcvičení, které slouží k prokrvení a zahřátí kloubů a také ke zvýšení produkce synoviální tekutiny v kloubu (snižuje tření kloubních ploch a upravuje svalové napětí partnerských svalů.)

Ve druhém videu už jsou přímo cviky určené pro posílení kolene. Ukážeme vám serii cviků zaměřených na posílení svalů a úponů v oblasti kolene s důrazem na správné postavení chodidla. Cviky v tomto videu by ideálně měly následovat po protažení fascií a mobilizačních cvicích v prvním videu.

Makej vole! podcast na Youtube

Zde je ukázka z prvního videa. Komplet obsah si můžete za 349 Kč měsíčně koupit zde.

Makej vole! - ukázky jednotlivých epizod zdarma najdete zde:

Co je Makej vole! Trénink?

Makej vole! Trénink je unikátní vzdělávací platforma pro sportovce, trenéry a vlastně všechny, kdo se zajímají o chytrý trénink. Profesionální trenér Josef Andrle a tvůrce Makej vole! Podcastu Honza Dvořáček zde vedou rozhovory nad odbornými tréninkovými tématy - srozumitelně a vtipně, prostě tak, aby tomu rozuměl profík i amatér.

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.