Podcast Makej vole! 07. 11. 2023

Makej vole! Podcast #61 – Mára Holeček a Matěj Bernát na Sura Peak

header-image-small

Sura Peak – Simply Beatiful

Když se Mára Holeček chystal na expedici na ne vůbec jednoduchý výstup na vrchol Sura Peaku, tak mu chyběl parťák. Dostal tip na mladýho borce Matěje Bernáta. Nikdy předtím se neviděli a během jednoho telefonátu se dohodli, že jdou na to. Vyrazili na himálajský vrchol Sura Peak, který se se svými 6764 metry možná krčí ve stínu známých osmitisícovek, ale realita je trochu jiná. Mára s Matějem si vybrali prvovýstup SZ stěnou. Obtížnost výstupu je navržena na M6, což v praxi znaměná průměrný sklon svahu 70° (místy 90°) ve sněhu, ledu a v horních pasážích také v drolící se skále. Délka výstupu byla 1500 m a převýšení 1300 m. Tenhle prvovýstup dostal jméno "Simply Beautiful.”

Kdo je Matěj Bernát?

Matěje si možná pamatujete z Makej vole! č. 40, kde jsme si povídali o jeho zdolání všech 82 alpských čtyřtisícovek. Tenhle mladý zubař drží také rekord na trase legendárního přechodu Vlada „Gipsyho“ Tatarky ve Vysokých Tatrách a mimo jiné umí skvěle zaběhnout taky ultra.

Mára Holeček

Máru asi není potřeba nijak dlouze představovat. Legenda, živel, bohém, vypravěč, vtipálek a hlavně jeden z nejlepších horolezců současnosti. Mára má za sebou víc než 50 himálajských expedicí a to, co ho dělá zajímavým je, že si nevybírá „profláklé“ vrcholy a cesty, ale hledá výzvy, dobrodružství a díky tomu tak vyrábí neuvěřitelný příběhy.

Co jsme v podcastu probírali?

  • Jak se borci vlastně dali dokupy.
  • Podle čeho Mára vybírá kopce.
  • Jak probíhala cesta pod kopec.
  • Jak probíhal výstup, bivaky ve stěne a sestup.
  • Spoustu otázek o životě.
  • Co se stane, když vám vypadne jeden zub :)
  • A na závěr jsme trochu vyzpovídali i režiséra a kameramana Tomáše Galáska, který s Márou točí.

Kde si podcast pustíte?

První část podcastu si můžete pustit na Youtube kanále Trailrun.cz nebo na klasických podcastových službách (odkazy najdete níže), jako je Spotify, Apple Podcast, Anchor a další.

Kompletní podcast si můžete pustit na Forendors.cz:

Makej vole! na Forendors (přejmenované Pickey)

https://www.forendors.cz/trailrun.cz

  • 149 Kč měsíčně (přístup ke všem epizodám),
  • nebo 99 Kč za epizodu.

Na Forendors najdete jak video, tak audio verzi (RSS - dá se nahrát do appky Apple Podcast). Poslouchat můžete z počítače i telefonu klasicky z webu nebo prostřednictvím mobilní appky (iOS i Android).

Výše uvedeným příspěvkem mi pomůžete s provozem podcastu Makej vole! a dostanete za to mimo jiné přístup ke všem bonusovým epizodám podcastu MAKEJ VOLE!

Pro vás drobný, pro mě velká pomoc a motivace. Děkuju :)

Makej vole! podcast na Youtube:

Podcast Makej vole! na podcastových platformách:

Chcete se na něco zeptat?

Pokud máte dotazy, tak mi klidně napište na Facebook nebo Instagram, kde mě najdete jako Trailrun.cz.

A taky budu moc rád, když můj podcast nasdílíte.

Zaklikněte si odběr

Pokud nechcete, aby vám některý z podcastů MAKEJ VOLE! utekl, tak na všech podcastových platformách včetně Youtube si můžete zakliknout odběr. Čímž mi mimochodem uděláte velkou radost, protože uvidím, že tenhle podcast někoho opravdu zajímá :)

Díky a Makej vole! Ahoj!

Podcast MAKEJ VOLE! také podporují:

Runsport.cz - Experti na kopce

Za podporu děkuju hodným lidičkám z běžecké speciálky Runsport.cz, kteří mě zásobují nejen hadříkama a botkama na běhání a lyže, ale taky mi půjčují prostor pro natočení podcastu.

Edgar Power

Český výrobce výživových produktů v té nejlepší kvalitě a s dokonale promyšleným složením. Prvotřídní výživové produkty od sportovců pro sportovce – bez umělých barviv a nezatěžují žaludek.

Fantastické gely, ionťáky, tyčinky, magnézka, proteiny, recovery drinky a multivitamíny. A hlavně Powerdrink, který ti dodá energii až na 3 hodiny sportovní aktivity. Vše koupíš na edgarpower.cz.

SALOMON

Tvůrce inovací a trendů ve světe trailrunningu a outdoorových sportů.

mySASY

Jediná aplikace, která vám řekne pravdu o vašem tréninku. mySASY vám pomůže najít ten správný čas, kdy na tréninku přidat a kdy naopak ubrat na základě stavu a reakce organismu.

Vše o této aplikaci najdete zde - https://www.mysasy.com

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.