Aktuality 05. 05. 2015

Běžecká jizerská 50 spustila registrace. Nově má i trasu na 50 kilometrů

V lednu na běžkách, v září po svých! Heslo, pod kterým loni odstartovala běžecká varianta legendární Jizerské 50, letos platí doslova: nově se totiž poběží i 50 kilometrů po trase zimního závodu na běžkách. Jizerská 50 RUN, která je součástí nového seriálu Běhej Lesy, nabídne 5. září 2015 i kratší trasy 23 a 12 kilometrů.

 

„Už v prvních plánech závodu Jizerská 50 RUN figurovala trasa na 50 kilometrů 
a máme velkou radost, že se nám ji podaří zrealizovat už při druhém ročníku a dostát tak názvu závodu. Chtěl bych touto cestou poděkovat našim dlouholetým partnerům Lesům ČR a CHKO Jizerské hory za spolupráci,“ říká Martin Koucký, tajemník Ski klubu Jizerská padesátka. „Věřím, že trasa na 50 kilometrů bude pro závodníky velkou výzvou, kterou se rozhodnou přijmout.“

Počet běžců na královské trase na 50 kilometrů bude omezen na 100, další běžci mohou vyrazit do závodů na 23, respektive 12 km. V programu Jizerské 50 RUN nebudou chybět ani dětské závody. Na všechny účastníky čeká kvalitní servis, na který jsou při Jizerské 50 zvyklí: převlékárna, úschovna věcí, občerstvovací stanice na trati a teplé jídlo v cíli. V rámci startovného, jehož cena začíná na 400 Kč, získají závodníci dále třeba také běžeckou čelenku a vlastní závodní fotografii ke stažení zdarma. Registrace jsou spuštěny na webových stránkách http://run.jiz50.cz.

ČEZ Jizerská 50 RUN je součástí seriálu Běhej Lesy a rozhodně není jediným běžeckým závodem, který stojí v letošní sezoně za pozornost. Už 20. června odstartuje seriál nabízející 80 % tras po měkkém povrchu a 100 % na čerstvém vzduchu závodem u hradu Karlštejn, koncem července nabídne nádherné prostředí 
v okolí Lednicko-valtického areálu. Na Moravě zůstane i v srpnovém závodě v Bílé, kde závodníky vyveze hned po startu čtyřsedačková lanovka na vrchol sjezdovky. Celý seriál pak vyvrcholí 5. září v Bedřichově v Jizerských horách.

Aktualizováno 6. 5. 2015:

Vyprodáno za 7 dní. Přesně takovou statistikou se může pochlubit ČEZ Jizerská 50 RUN a její ultramaratonská trať na 50 kilometrů. Všechna čísla byla rozebrána do týdne od spuštění registrací.

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.