Podcast Makej vole! 06. 07. 2022

Makej vole! Podcast #35 – Moravský terminátor Petr Vabroušek

header-image-small

Petr Vabroušek

Petr Vabroušek je absolutní ironmanská legenda. Má za sebou 213 Ironmanů, z toho 50 jich vyhrál. Za svou kariéru se zúčastnil 15 havajských Ironmanů. Mimo to má za sebou kopec ultramaratonů a různých šílených výzev typu maraton na severním pólu, 100 km dlouhý ultramaraton v Antarktidě, nejtěžší Ironman na světě v Nepálu a podobně. Petr má za sebou i závod World Marathon Challenge, což je 7 maratonů na 7 světových kontinentech během 7 dní. Na téhle ultra výzvě si dokázal doběhnout pro druhé místo, takže i toto jsme v podcastu probrali.

Tenhle podcast jsme natáčeli na začátku června a bavili jsme se v něm o mistrovství světa v double Ironmanu, který se konal necelý dva týdny po natáčení. Petr v téhle šílenosti dokázal urvat titul mistra světa, k čemuž mu gratuluju. Pokud si chcete udělat obrázek o trase, tak je to 7,6 kilometru plavání, 360 kilometrů cyklistiky a 84,4 kilometru běhu. Tohle všechno zvládl Petr za neuvěřitelných 23:28:26.

Velkou část podcastu jsme věnovali taky nejtěžšímu Ironmanu na světě Himalayan XTRI v Nepálu. Jak moc těžké to bylo? Napovím vám, že maratonskou část trasy šel Petr nějakých 9 hodin. Prostě mazec :)

A probrali jsme taky pár tréninkových metod a vychytávek, jako je trénink podle wattmetru, nastavení posedu kola, trénink podle tepové frekvence a mnoho dalšího.

První polovinu podcastu si můžete pustit zde:

Makej vole! podcast na Youtube:

Podcast Makej vole! na podcastových platformách:

Plnou verzi podcastu na Pickey.cz nebo Patreon.com

Makej vole! na Pickey (video i audio RSS)

https://www.pickey.cz/trailrun.cz

  • 149 Kč měsíčně (přístup ke všem epizodám),
  • nebo 99 Kč za epizodu.

Makej vole! na Patreonu (audio)

https://www.patreon.com/trailruncz

  • 6 EUR měsíčně (přístup ke všem epizodám)

Výše uvedeným příspěvkem mi pomůžete s provozem podcastu Makej vole! a dostanete za to mimo jiné přístup ke všem bonusovým epizodám podcastu MAKEJ VOLE!

Pro vás drobný, pro mě velká pomoc a motivace. Děkuju :)

Zajímavé odkazy:

Chcete se na něco zeptat?

Pokud máte dotazy, tak mi klidně napište na Facebook nebo Instagram, kde mě najdete jako Trailrun.cz.

A taky budu moc rád, když můj podcast nasdílíte.

Zaklikněte si odběr

Pokud nechcete, aby vám některý z podcastů MAKEJ VOLE! utekl, tak na všech podcastových platformách včetně Youtube si můžete zakliknout odběr. Čímž mi mimochodem uděláte velkou radost, protože uvidím, že tenhle podcast někoho opravdu zajímá :)

Díky a Makej vole! Ahoj!

Podcast MAKEJ VOLE! také podporují:

Runsport.cz - Experti na kopce

Za podporu děkuju hodným lidičkám z běžecké speciálky Runsport.cz, kteří mě zásobují nejen hadříkama a botkama na běhání a lyže, ale taky mi půjčují prostor pro natočení podcastu.

Edgar Power

Český výrobce výživových produktů v té nejlepší kvalitě a s dokonale promyšleným složením. Prvotřídní výživové produkty od sportovců pro sportovce – bez umělých barviv a nezatěžují žaludek.

Fantastické gely, ionťáky, tyčinky, magnézka, proteiny, recovery drinky a multivitamíny. A hlavně Powerdrink, který ti dodá energii až na 3 hodiny sportovní aktivity. Vše koupíš na edgarpower.cz.

SALOMON

Tvůrce inovací a trendů ve světe trailrunningu a outdoorových sportů.

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.