Podcast Makej vole! 30. 03. 2022

Makej vole! – Podcast #30 – Luboš Kočka Kocourek – Neúspěšný pokus o 1000 km na Lapland Extreme Challenge

header-image-small

Luboš Kočka Kocourek

Luboše Kocourka možná znáte z některých mých dobrodružství pod přezdívkou „Kočka, co běhá se psem.“ Mimo jiné se totiž věnuje dogtekkingu aneb běhu se psem. Specializuje se na ultra trasy. Mimo to Luboš absolvoval pár dalších ultra závodů, jako je třeba Beskydská sedmička, Moravský Ultramaraton MUM, 100 Míľ Krajom Malých Karpát (verze 210 km) a další. A taky jsem ho vytáhl do Canazei na legendární skyrace Dolomythsrun.

Lapland Extreme Challenge

Před rokem a půl Luboš vymyslel, že zkusí absolvovat 1000 km dlouhý závod Lapland Extreme Challenge s limitem 30 dní. Tenhle závod za sedm let jeho historie zatím dokončili tři lidi na světě – známá ultra cyklistka Markéta Peggy Marvanová, její tehdejší kluk Adam Záviška a rok po nich to zvládl nějaký Katalánec.

Trasa začíná kousek za polárním kruhem a jedná se vlastně o 1000 km dlouhý okruh zasněženou finskou divočinou. Sám pořadatel řekl, že „Nikdo předtím neprošel celou trasu najednou. Já jsem ji navrhoval po částech, některé v létě a některé v zimě, celkem dva roky,” uvádí Àlex S.Casanovas, organizátor Lapland Extreme Challenge.“

Jak to dopadlo?

Luboš byl nucený po pěti dnech závod zabalit. Jednalo se o problém s palivem do vařiče, což se nám zde zdá jako banalita, ale v tvrdých mrazech za polárním kruhem je oheň (např. pro výrobu vody ze sněhu) dost zásadní. Takže tenhle podcast není o vítězích a borcích, ale o neúspěchu, protože i o tom je ultra. Luboš sice závod nedokončil, ale je za ním velký příběh, který rozhodně stojí za vyprávění. A mimochodem – už teď je rozhodnutý dát si za rok odvetu.

Podcast si můžete pustit zde:

Makej vole! podcast na Youtube:

Podcast Makej vole! s pořadovým číslem 30 si můžete poslechnout zde:

Bonusový obsah

Také tato epizoda má bonusový obsah, který si můžete pustit za předplatné 5 EUR na Patreonu.

Přispíváte tím na provoz Trailrunu a dostanete za to mimo jiné přístup k bonusovým epizodám k podcastu MAKEJ VOLE!

Vše najdete na patreon.com/trailruncz.

Staňte se patronem Trailrun.cz

Pro vás drobný, pro mě větší motivace. Děkuju :)

Lubošovi podporovatelé

Protože vím, jak je dneska těžký sehnat peníze na sportovní aktivity, tak jsem Lubošovi nabídl, že zde zmíním jeho reklamní partnery, kteří mu pomáhají:

 • Omniasport
 • Grafiko Reklama
 • Tauer Group a.s.
 • Emagra Seating
 • Město Svitavy
 • Sir Joseph
 • Runsport.cz
 • Norská móda
 • Qanto
 • Umdasch
 • Tilak

Chcete se na něco zeptat?

Pokud máte dotazy, tak mi klidně napište na Facebook nebo Instagram, kde mě najdete jako Trailrun.cz.

A taky budu moc rád, když můj podcast nasdílíte.

Zaklikněte si odběr

Pokud nechcete, aby vám některý z podcastů MAKEJ VOLE! utekl, tak na všech podcastových platformách včetně Youtube si můžete zakliknout odběr. Čímž mi mimochodem uděláte velkou radost, protože uvidím, že tenhle podcast někoho opravdu zajímá :)

Díky a Makej vole! Ahoj!

Podcast MAKEJ VOLE! také podporují:

Runsport.cz - Experti na kopce

Za podporu děkuju hodným lidičkám z běžecké speciálky Runsport.cz, kteří mě zásobují nejen hadříkama a botkama na běhání a lyže, ale taky mi půjčují prostor pro natočení podcastu.

Edgar Power

Český výrobce výživových produktů v té nejlepší kvalitě a s dokonale promyšleným složením. Prvotřídní výživové produkty od sportovců pro sportovce – bez umělých barviv a nezatěžují žaludek.

Fantastické gely, ionťáky, tyčinky, magnézka, proteiny, recovery drinky a multivitamíny. A hlavně Powerdrink, který ti dodá energii až na 3 hodiny sportovní aktivity. Vše koupíš na edgarpower.cz.

SALOMON

Tvůrce inovací a trendů ve světe trailrunningu a outdoorových sportů.

mySASY

Jediná aplikace, která vám řekne pravdu o vašem tréninku. mySASY vám pomůže najít ten správný čas, kdy na tréninku přidat a kdy naopak ubrat na základě stavu a reakce organismu.

Vše o této aplikaci najdete zde - https://www.mysasy.com

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.