Podcast Makej vole! 12. 03. 2022

Makej vole! – Podcast #29 – Anna Fernstädt
a Josef Andrle

header-image-small
Ledovým korytem, 143 km/h, hlavou napřed – přesně tak by se dal specifikovat skeleton. O tomto zajímavém sportu jsem si tentokrát povídal s naší nejlepší skeletonistkou Annou Fernstädt a jejím trenérem Josefem Andrlem.

Ledovým korytem, 143 km/h, hlavou napřed

Anna Fernstädt

Anna Fernstädt je česká skeletonistka. Narodila se v Praze české matce a německému otci a celé dětství strávila v Německu. Původně se věnovala gymastice a po přestěhování do Berchtesgadenu se ve svých 14 letech rozhodla jezdit na skeletonu. Hned v juniorské kategorii zazářila a v letech 2018, 2019 a 2020 získala titul juniorské mistryně světa. V roce 2017 si dojela pro bronzovou medaili ve smíšených týmech. V roce 2018 skončila na zimní olympiádě v Pchjongčchangu na 6. místě. Do té doby reprezentovala Německo. Potom se přestěhovala do Čech a od podzimu 2018 je součástí české reprezentace. Těsně před ZOH v Pekingu 2022 jí byla diagnostikovaná cukrovka. Následoval koloběh vyšetření a Anička i přes tuto okolnost na olympiádu odcestovala a vybojovala skvělé 7. místo.

Josef Andrle

Josefa Andrle je Aniččin trenér. Mimo Aničky trénuje třeba ultra běžce Pavla Paloncýho, mistra světa ve Spartan Race Richarda Hynka a mnoho dalších úspěšných sportovců. Josefa taky možná znáte z mých sociálních sítí, kde jsem sdílel videa z jeho tréninků techniky běhu. Josef se specializuje nejen na specifické techniky různých sportů a fyzickou přípravu, ale umí toto vše zkombinovat i se stravou, regenerací a psychickou přípravou. Jeho přístup se mi moc líbí a proto jsem ho do podcastu pozval taky.

Podcast si můžete pustit zde:

Makej vole! podcast na Youtube:

Podcast Makej vole! s pořadovým číslem 29 si můžete poslechnout zde:

Bonusový obsah

Také tato epizoda má bonusový obsah, který si můžete pustit za předplatné 5 EUR na Patreonu.

Přispíváte tím na provoz Trailrunu a dostanete za to mimo jiné přístup k bonusovým epizodám k podcastu MAKEJ VOLE!

Vše najdete na patreon.com/trailruncz.

Staňte se patronem Trailrun.cz

Pro vás drobný, pro mě větší motivace. Děkuju :)

Zajímavé odkazy:

Anna Fernstädt na startu
Anna Fernstädt na startu.

Chcete se na něco zeptat?

Pokud máte dotazy, tak mi klidně napište na Facebook nebo Instagram, kde mě najdete jako Trailrun.cz.

A taky budu moc rád, když můj podcast nasdílíte.

Zaklikněte si odběr

Pokud nechcete, aby vám některý z podcastů MAKEJ VOLE! utekl, tak na všech podcastových platformách včetně Youtube si můžete zakliknout odběr. Čímž mi mimochodem uděláte velkou radost, protože uvidím, že tenhle podcast někoho opravdu zajímá :)

Díky a Makej vole! Ahoj!

Podcast MAKEJ VOLE! také podporují:

Runsport.cz - Experti na kopce

Za podporu děkuju hodným lidičkám z běžecké speciálky Runsport.cz, kteří mě zásobují nejen hadříkama a botkama na běhání a lyže, ale taky mi půjčují prostor pro natočení podcastu.

mySASY

Jediná aplikace, která vám řekne pravdu o vašem tréninku. mySASY vám pomůže najít ten správný čas, kdy na tréninku přidat a kdy naopak ubrat na základě stavu a reakce organismu.

Vše o této aplikaci najdete zde - https://www.mysasy.com

SALOMON

Tvůrce inovací a trendů ve světe trailrunningu a outdoorových sportů.

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.