Podcast Makej vole! 02. 01. 2022

Makej vole! – Podcast #25 – Pavel Paloncý
S lítostí vám oznamujeme, že poběžíte Barkley Marathons

header-image-small

Vánoční díl po Vánocích :)

V prvé řadě zde musím říct, že tohle měl být vánoční díl. Natáčeli jsme dva dny před Štědrým dnem, ale pak mě skolila rýmička a už jsem to nestihl vydat. Tak jsem to nechal na leden. Takže vám opožděně přeji šťastné a veselé Saturnálie a šťastný nový rok 2022 :)

Pavel Paloncý na Barkley Marathons

Ultra šílenec Pavel Paloncý už v podcastu MAKEJ VOLE! několikrát byl. Zažil toho ale tolik, že by si mohl založit vlastní podcast o svých dobrodružstvích. A tak jsem ho pozval znova. Tentokrát jsme probrali jeho účast na asi nejpodivnějším ultramaratonu, který existuje – Barkley Marathons.

Co víme o Barkley Marathons?

O Barkley Marathons se říká spousta pověstí a legend. Pravdou je, že existuje. Závod se běží na 20 mil dlouhém okruhu, který je potřeba oběhnout celkem pětkrát, což je dohromady 100 mil. Na každé kolo je časový limit 12 hodin. Pokud závodník nestihne kolo doběhnout v limitu, tak je vyřazen. Od roku 1986, kdy se běžel první ročník, tento závod dokončilo pouze 15 lidí. Takže by se dalo říct, že dokončit to lze :)

Vznik Barkley Marathons

Zakladatel Barkley Marathons se jmenuje Gary "Lazarus Lake" Cantrell. Nápad na tento závod se zrodil ve chvíli, když se Lazarus v roce 1977 doslechl o útěku Jamese Earla Raye (vrah Martina Luthera Kinga Jr.), z nedaleké státní věznice Brushy Mountain. Ray po 55 hodinách běhu v lese urazil pouhých 8 mil (13 km). A Lazarus se tenkrát divil, že to je dost málo a řekl si, že on by za tu dobu dokázal překonat aspoň 100 mil. Lazarus potom závod pojmenoval podle svého dlouholetého souseda a běžeckého parťáka Barryho Barkleyho.

Gary Lazarus a triko Makej vole!
Při druhé účasti musíte jako startovné donést triko v Lazarusově velikosti. Hádejte, jaký triko mu Palonc dovezl. Když mi tenkrát tuhle fotku poslal, tak jsem měl co dělat, abych se nerozbrečej. Děkuju :))

 

Jak se přihlásit?

Nejde pouze o to, závod dokončit, ale také o to, jak se na něj přihlásit. I o tomto koluje mnoho legend a nikdo z účastníků vám způsob přihlášení neprozradí. Maximální počet závodníků je 40 pro každý ročník.

Zbytek se dozvíte v podcastu… :)

Takže vám přeju příjemný poslech a nebojte se, mi napsat, jak se vám to líbilo.

Podcast si můžete pustit zde:

Makej vole! podcast na Youtube:

Podcast Makej vole! s pořadovým číslem 25 si můžete poslechnout zde:

Chcete se na něco zeptat?

Pokud máte dotazy, tak mi klidně napište na Facebook nebo Instagram, kde mě najdete jako Trailrun.cz.

A taky budu moc rád, když můj podcast nasdílíte.

Zajímavé odkazy:

Chcete podpořit podcast makej vole a projekt Trailrun.cz?

Všechny moje aktivity, které s vámi sdílím mě stojí spoustu času a peněz. Proč to říkám?

Jedna věc je zábava a druhá věc je ten čas a náklady na techniku, cestování a postprodukci. Když se to sečte, tak to je fakt ranec. A mě by hodně pomohlo, kdybyste mi na tyhle blbiny pár drobných přispěli.

Pro tyhle účely jsem si zřídil profil na platformě Patreon, kde mi můžete prostřednictvím pravidelné měsíční platby přispívat 5 €.

Bonusový obsah

Také tato epizoda má bonusový obsah, který si můžete pustit za předplatné 5 EUR na Patreonu. Tentokrát jsme s Pavlem probrali jeho účast na legendární trase PTL v rámci UTMB.

Vše najdete na patreon.com/trailruncz.

Staňte se patronem Trailrun.cz

Pro vás drobný, pro mě větší motivace. Děkuju :)

Zaklikněte si odběr

Pokud nechcete, aby vám některý z podcastů MAKEJ VOLE! utekl, tak na všech podcastových platformách včetně Youtube si můžete zakliknout odběr. Čímž mi mimochodem uděláte velkou radost, protože uvidím, že tenhle podcast někoho opravdu zajímá :)

Díky a Makej vole! Ahoj!

Podcast MAKEJ VOLE! také podporují:

Runsport.cz - Experti na kopce

Za podporu děkuju hodným lidičkám z běžecké speciálky Runsport.cz, kteří mě zásobují nejen hadříkama a botkama na běhání a lyže, ale taky mi půjčují prostor pro natočení podcastu.

mySASY

Jediná aplikace, která vám řekne pravdu o vašem tréninku. mySASY vám pomůže najít ten správný čas, kdy na tréninku přidat a kdy naopak ubrat na základě stavu a reakce organismu.

Vše o této aplikaci najdete zde - https://www.mysasy.com

Autor fotografií: Pavel Paloncý

Jan Dvořáček
AutorJan Dvořáček

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.