Kilian Jornet končí
u Salomonu

header-image-small

Mistr seběhů

Když už Kilian Jornet končí v Salomonu, tak jsem si říkal, že si taky zavzpomínám. Takže tohle video jsem natočil na Sierre-Zinal 2018. Kilian běží na prvním místě seběh do cíle. Kousek za ním ho stíhal Robbie Simpson a Keňan Surum Robert Panin. Kilian nakonec vyhrál o minutu a půl.

Robert Krupička zvítězil v masters

Do druhé půlky videa jsem přidal Robert Krupička alias Děda Komárek, kterej si tam doběhl pro 14. místo celkově a vítězství v dědkovské kategorii, když měl ještě kousek před cílem v patách Max King, kterýho nakonec zařízl Marco De Gasperi (byl 15 vteřin za Komárkem a druhý v kategorii).

Sierre – Zinal

Abyste měli kompletní informace, tak trasa téhle horské legendy měří 31 km. Vede z městečka Sierre do vesničky Zinal. Na prvních pár km nastoupáte asi 1600 výškových metrů. Pak je to taková lehce nakloněná, běhatelná placka, kde se nastoupá dalších asi 600 výškových metrů (cca do 2500 m. n. m). A posledních pár kiláků vás čeká seběh 700 výškových metrů do cíle. Moje video je asi kilák před cílem, takže je vám jasné, co a v jakém tempu mají borci v nohách.

Výsledky:

1. JORNET BURGADA KILIAN – 2:31:39
2. SIMPSON ROBBIE – 2:33:11
3. SURUM ROBERT PANIN – 2:33:18
14. KRUPICKA ROBERT – 2:41:50

PS: Já to tenkrát taky běžel. No, běžel. Popoběhnul jsem. A čas? Přežil jsem a ještě jsem si u toho stihl v nejvyšším bodě trasy odskočit! Na Sierre – Zinal. No kdo tohle má?