Zážitky 04. 04. 2021

BOKAMI aneb víkend, na kterej nezapomeneš

header-image-small

Proč miluju BOKAMI?

Vstávání za tmy, ranní kocovinky, ospalý snídaně, tahání těžkýho batohu s fotovýbavou nahoru na kopec, jarní firn, kontrola pípáků, neustálý hledání míst na focení, Jakub Šiarnik pokaždý vysmátej na prvním místě, neustálej strach ze sjezdu zpátky dolů, mytí lyžáků od bahna, sušení pásů, spálený ksichty, hledání hospody na oběd, halušky + pivo, export tun fotek na FB, večerní výklad další trasy, shánění hospody na večeři, halušky + moc piv, borovička, návrat tmavým lesem plným medvědů, pivo místo čištění zubů, koma, vstávání za tmy, ranní kocovinky. A tohle všechno tři dny v kuse. Přesně tohle jsem zažil na BOKAMI.

Letos i vloni zrušeno :(

Ani letos se BOKAMI bohužel nekoná, ale organizátoři chystají „BOKAMI segmenty“ na Stravě, takže bude možné si aspoň kousek trasy projít a zjistit, kolik vám Kubo Šiaro naložil.

Více se v budoucnu dozvíte na Bokami Západných Tatier a jejich krásným, novým webu - https://www.bokami.sk/sk

PS: Zdravím na Slovensko a držte se. Doufám, že bude brzo líp a uvidíme se. Ahoooj :)


První etapa, poslední stoupání před sjezdem do cíle. Závodníci v depu přezouvají do maček a stoupají kolmo na vrchol Salatínu. Zde není moc prostor pro chyby :)


Start druhé etapy na suchu a v téměř letním počasí. Než se borci dostali na sníh, tak to trochu zabolelo.


A když se v Západních Tatrách otočíte, tak vidíte třeba tohle – Nízké Tatry.


Sjezd k chatě Červenec, kde byl i cíl druhé etapy, byl taková fotografova lahůdka. Série skoků a za ní můj objektiv… Tohle na závodníky fungovalo :)


Třetí etapa Bokami 2019 startovala na začátku Žiarské doliny a vedla kolem Žiarské chaty dál na hřebeny Západních Tater. Zde Pavel Skalický ze Skialp klubu Dolní Morava s Michalem Šnajdrem, který má sice jen jednu ruku, ale ani to ho evidentně v jeho koníčcích nezastaví :)


Celé dopoledne jsem proseděl pod Baníkovem a neměl jsem úplně špatný výhled :)


Nestále vysmátá Katka Lovrantová před posledním kopcem závodu, si jde pro celkové vítězství (ve dvojici se Zuzanou Dudášovou).


Kuba Šiarnik a Matúš Danko si jdou pro jednoznačné vítězství v mužské kategorii. Kuba si to jako vždy nahrál na své GoPro :)


A já jsem si nahoře při focení poslední etapy slušně spálil ksicht :)

Mohlo by vás zajímat…

Na Zonerama jsem nahrál komplet fotogalerie. Vše je rozdělené dle jednotlivých etap. Najdete tam několik set fotek.

BOKAMI 2019 - výsledky

Výsledkové listiny najdete na oficiálním webu závodu BOKAMI, a to zde - https://www.bokami.sk/sk/vysledky.

A tady ještě pár fotek:

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.