Zážitky 08. 01. 2020

Kudy vedla trasa závodu Mexatrail?

header-image-small

Dnes zde mám něco pro fanoušky opravdových dobrodružství. Naši mexičtí kamarádi, kteří nás vloni pozvali na jejich neskutečný závod Mexatrail, spustili web, na kterém najdete základní informace o závodu a formulář pro registraci.

Kudy jsme lezli na sopku Pico de Orizaba

Mimo to je na webu taky tahle fantastická fotka druhého vrcholu závodu, jímž je sopka Pico de Orizaba, která je se svojí výškou 5636 metrů nad mořem třetím nejvyšším vrcholem Severní Ameriky. Na fotce je krásně vidět trasa, kudy se běželo na nejvyšší bod závodu, který byl u chaty Albergue Fausto Gonzales Gomar ve výšce 4719 m (bod č. 3).

My jsme se však pár dní před závodem s Robert Krupička, Jindra Sadílek a partou závodníků vydali až do výšky 5000 m nad mořem, a to po cestě, kterou vidíte na fotce. Do bodu č. 1 nás vyvezlo auto (cca 4000 m nad mořem). Dále jsme šli přes bod č. 2, kde byla při závodě občerstvovačka (cca 4500 m nad mořem) a k bodu č. 3 (nejvyšší bod závodu). Tam se Jindra s naším mexickým průvodcem Ozkr Barrañon Arenas odpojili a nahoru jsme pokračovali s Robertem sami. Nakonec jsme se vyškrábali až do zmiňované výšky 5000 m nad mořem (hodinky ukazovaly 5003 m), kde jsme chvilku poseděli a šli jsme zase dolů.

Jeden víkend lezeš na Kraličák a zá týden jsi s partou tarahumarů na Pico de Orizaba No co vám budu povídat, tohle prostě nezažiješ každý den :)


Robert Krupička a legenda z knížky Born to Run - tarahumara Arnulfo Quimare.

Štítky

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.