S čím a v čem jsem běžel Brněnský masakr

Pár lidí se divilo, jak je možný že neběžím Brněnský masakr s vestou nebo batohem, a tak mě napadlo, že sepíšu, co a proč jsem pro tenhle závod využil. Zde je předzávodní kupička, o které dále píšu.

Triko SALOMON S/LAB Sense Tee

Klasika, závodní, lehký triko od Salomonu. Není elastický, ale díky fakt nízké váze ho na sobě skoro necejtíte. Je taky celý děrovaný, takže výborně větrá.

Kraťasy SALOMON Exo Short Tight

Tyhle elastický kraťasy považuju za jeden z nejlepších výrobků od Salomonu. Ty jsem si oblíknul a hned jsem věděl, že to je ono. Sedí jak přibitý! Uvnitř mají všité slipy a okolo pasu jsou elastické kapsičky, do kterých jsem při závodě nacpal 4 želé od Enervitu, dva gely, papírový kapesníky a ještě telefon. Přesně kvůli tomu jsem nebral vestu. Ta by byla naprosto zbytečná.

Volné kraťasy SALOMON S/LAB Short 6 M

Tohle už je jen taková kosmetická záležitost. Prostě se mi moc nelíbí elasťáky, tak přes ně nosím tyhle krásný kraťáky, který sednou k triku. Obojí (triko i kraťasy) se dělá ve víc barevných kombinacích. Já mám tuhle černo modrou a pak taky červeno bílou. Ještě se tyhle kraťasy taky vyrábějí ve třech délkách. Já mám tu prostřední. A taky dodám, že stejně jako to triko jsou opravdu lehký, mají gumu jen na boku, vpředu a vzadu silikonový prouže a vůbec o nich nevíte.

Čepice

Tu asi všichni znáte :) Běhám v téhle cyklistické čepičce. Zaprvé - kdysi jsem to vymyslel, aby si mě lidi zapamatovali a na první pohled věděli, že běží trailrun.cz :) A zadruhé - je z jakési silné látky (jakoby plátno), takže jen tak neprofoukne, výborně saje pot a rychle schne.

Pás s kapsama SALOMON S/LAB Modular Belt

Na fotce sice je, ale nakonec jsem ho nevyužil, protože všechno se mi vešlo do kapes od kraťasů (kolem pasu). Tenhle pás má ještě větší kapsy než ty kraťasy. Nic neváží a můžete ho buď připnout (pomocí malých knoflíků) na S/LAB elastické kraťáky nebo si ho můžete nechat volně kolem pasu. Dělá se ve více velikostech a nejde utahovat, takže je potřeba si ho pořádně nejdřív vyzkoušet.

Bunda S/LAB Hybrid JKT

Fakt hodně lehká nepromokavka. Týdenní expedici v ní určitě nepřežijete. Na UTMB vás v ní taky nepustí (nemá zátěr po celé ploše). Ale na takovejhle závod v našich podmínkách v ní v dešti pár hodin určitě přežijete. A navíc ta bunda má jen tříčtvrteční zip - když jí chcete sundta, tak ho rozepnete a bundu si stáhnete přes ramena k pasu a zamotáte jí do jejího spodního elastickýho lemu. Pekelná vychytávka. A ještě něco - na rukávu má obrovskej lesklej nápis SALOMON, což vypadá fakt luxustně. A jsou k ní i kalhoty a stojí to fakt raketu :))

Láhev na pití

Používám „pytlík“ SALOMON soft-flask. Na tenhle závod jsem měl 250 ml verzi. Na každé občerstvovačce jsem si to naplnil a pak jsem to třeba 10 minut držel při běhu v ruce a popíjel. Až jsem dopil, tak jsem to nacpal do kapsy v kraťasech. Zde byly občerstvovačky cca hodinu od sebe a nebylo vedro, takže jsem si to mohl dovolit.

Hodinky SUUNTO 9

Novinka a zároveň vlajková loď od SUUNTO. Umí to všechno :)) Za těch 6 hodin a 51 minut mi to sežralo tuším 30 % baterky. Cestou jsem sledoval jen vzdálenost a čas. Věděl jsem z minulých ročníků kde jsem byl cca za jak dlouho a to mi stačilo, abych věděl, že jsem na tom zase líp :) Víc se rozepisovat nebudu, protože tyhle hodinky mají tolik funkcí, že by to bylo na úplnej román.

Boty SALOMON Ultra Pro

Novinka pro rok 2018. Je to taková měkčí a levnější verze bot SALOMON S/LAB Ultra 2. U těhle Ultra Pro mi přijde, že mi odpustí víc „přešlapů.“ A protože je moje technika běhu mizerná, tak jsem na Brněnský masakr, o kterým vím, že je běžák, použil tenhle model. S/LAB Ultra 2 bych použil v případě, že by trasa byla víc technická a kamenitá. Za týden běžím závod na Chopoku a tam vezmu určitě S/LAB verzi, která taky nabízí větší ochranu chodidla.

Co jsem jedl?

Za 6 hodin a 51 minut jsem snědl tři želé PRE od Enervitu. Mají se používat před výkonem, ale mě to sedí i při. A navíc jsou hrozně dobrý. Taky jsem měl jeden gel od Inkosporu. Ten jsem použil v závěru závodu, protože prostě rychlý cukry. Pak jsem si před 5 km stoupáním k Útěchovu dal jednu tabletu Enervit GT Sport, což je takovej nakopávač, kterej na mě funguje. Za celej závod jsem si taky dal tři solný tablety SaltStick, který jsou dobrý na křeče. Sice na ně moc netrpím, ale nechtěl jsem nic riskovat.

A na lačno jsem si dal Speed8 Absolute Stimulant. Nevím, jestli je to placebo nebo to opravdu funguje, ale mám pocit, že se pak celej den tak nějak cejtím líp.

Tak to je asi všechno. Tyhle všechny věci sice dostávám od Runsport.cz a taky přímo od Salomonu, ale Salomon a Suunto mám prostě rád a jejich boty a hadry respektive měřáky mi fakt sedí. Rád taky zkoumám jejich výhody, technologie a materiály. A hlavně mi teda sluší :)) Děkuju za podporu :)

 

No a takhle to dopadlo :)

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.