Recenze 05. 01. 2015

SPORTOVIA - aplikace, co má budoucnost

Musím se přiznat, že jsem milovníkem sportovních aplikací. Stejně jako většinu uživatelů viditelné statistiky a přívětivá slova mých přátel mě motivují k další práci nad lepšímy výsledky. Tudíž v momentě, kdy se na trhu aplikací objevila novinka s názvem Sportovia nemohla uniknout mému virtuálnímu já.


Teď už ale k samotné aplikaci. V nabídce jsou k nainstalování dvě možnosti. Sportovia a Sportovia Coach.
 Začnu u té první.

Sportovia

Sportovia je určená všem atletům (čili nám všem pohybově aktivním:-)) k zaznamenávání tréninků a denní spotřebě kalorií. Aplikace Vás po nainstalování vyzve k založení účtu a vyplnění informací nezbytných pro Váš profil. Nachystejte si jméno, pěknou fotku, věk, pohlaví, místo bydliště, dále výšku, váhu, plus vyhodnoťte svoji stresovou zátěž. Mužete zde i vyplnit informace o srdeční aktivitě (pokud jsou Vám známé). Aplikace Vás na základě informací závěrem poinformuje o doporučeném příjmu kalorií a BMI.

Ukázky nastavení profilu:

 

 

Aplikace

Po této úvodní proceduře se dostáváme do samotné aplikace. Zde si můžete vést podrobný diář o denním dění.

 

Tréninky plus výživa

Tady narážíme na jediný mínus (ale pochopitelný). Dietní plán je aplikací totiž zpoplatněný. Chápu, ale že nic není zadarmo a i vývojáři musí z něčeho žít :-) Nabízí ale možnost, vyzkoušet plnou verzi na týden zdarma. Což je fér. Potom 4,5 Euro měsíčně, nebo 36 Euro na rok. Co se týká tréninků, tak jejich evidence je zdarma.

Menu

V bočním panelu najdete spoustu užitečných nabídek ohledně statistik a hlavní novinku, kterou se Sportovia liší od ostatních - Coach.

Pomocí této aplikace je totiž možné najít si vzdáleně trenéra podle Vašich požadavků. Vybraný trenér bude pak připojen k Vašemu účtu pro snadnou komunikaci ohledně tréninkových plánů a výživy. Tato služba je zpoplatněna podle ceníku vybraného coache.

Sportovia Coach

Tímto se dostáváme k možnosti zainstalovat si druhou aplikaci s názvem Sportovia Coach, která už je určena trenérům, kteří by chtěli zužitkovat své služby. Po zalogování je trenér opět vyzván k vyplnění osobních údajů. Dále vyplní, jakým sportům se ve své profesi věnuje plus vyplní ceník za své služby z odkazem na Paypal.com. Dole na straně si nezapomeňte přečíst dovětek o zpoplatnění spolupráce s tímto poskytovatelem. Poté trenér uloží profil a může začít virtuálně podorovat své klienty.

Ukázky nastavení profilu:

 

 

Můj závěr

Sumasumárum SPORTOVIA je podle mě aplikací budoucnosti, jak pro běžné uživatele tak i online coaching. V dnešní uspěchané době je totiž tento způsob komunikace více než aktuální.

Můj verdikt:

Pozitiva
+ intuitivní aplikace
+ jednoduchý design
+ variabilita
+ možnost vzdálené spolupráce s trenérem/atletem
+ dostupná pro všechny platformy (Andorid,Windows Mobile, Apple)

Negativa
- zatím žádné :-)

Sportovia - oficiální video

Oficialní webové stránky: www.sportovia.com

Autor článku: Ren Dębicka

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.