Recenze 09. 06. 2017

Nekompromisní závodní set Salomon S-LAB

Fantastickej set - spoďáry, trenky, tílko, belt a boty, kterej prostě musíte mít :)

Vejde se vaše závodní kupička do bot? :)


Tenhle set si okamžitě zamilujete. Tomu říkám naprostý minimalismus :)

„Spoďáry“ SALOMON S-LAB Support Half Tight M Black

Spodní „gaťky“, který vypadají, jako kdyby vám z nich mělo „něco“ každou chvilku vypadnout. V přední části mají totiž otvor, zakrytej kouskem elastické látky, která je chycená na třech místech. Podle mě se v tom dá močit za běhu. Já to ale zkoušet nebudu :)

Co se musí nechat je, že tyhle gaťky opravdu sedí jako ulitý - je to taková druhá kůže. Nikde se nic netře a vůbec je necítíte. Vpředu to krásně větrá :))

Na bocích mají elastický kapsičky, do kterých v pohodě dáte třeba klíče nebo menší gel. Neskutečná vychytávka.

V horní části jsou vpředu a vzadu cvočky, na který uchytíte Salomon S-LAB Modular Belt U Black, cože je pás s kapsama, kterej popisuju níže.

Tyhle gaťky se dělají ve třech délkách, takže si vybere každý.

Kraťasy SALOMON S-LAB Short 4 M Black

Tohle jsou neskutečně lehký kraťásky z opravdu prodyšné tkaniny. Na bocích mají gumičku, v prostřední části jen kousek silikonu, aby nepadaly. Na první pohled vypadají, že z nich vypadnete v první zatáčce, ale opak je pravdou. Ve spojení s výše popsanýma spodníma gaťkama máte pocit, že běžíte nahatý. Nikde nic netáhne, nedře, necítíte žádnou váhu. A navíc jsou kráskný :) Pecka!

Stejně jako výše uvedený gaťky je můžete koupit ve třech různých délkách.

Tílko SALOMON S-LAB Sense Tank M Black/White

Volný tílko, opět z prodyšné, lehce průhledné tkaniny. Zajímalo by mě, co to váží. Podle mě vůbec nic. Stejně jako zbytek setu je prostě krásný :)

Běžecká „ledvinka“ S-LAB Modular Belt U Black

Pamatujete na starší S-LAB kraťasy, který měly po obvodu kolem pasu elastický kapsičky? Tak přesně takhle vypadá tenhle pás. Jsou to vlastně dva kusy elastický látky sešitý k sobě a na několika místech ještě vertikálně prošitý tak, aby tvořily kapsy. Nahoře je lem, kterej to celý stahuje. Nacpete do toho v pohodě několik gelů, telefon a klidně 250 ml Soft-flask.

Tenhle belt připnete k výše uvedeným spodním gaťkám a opět nic necítíte. Tenhle set někdo evidentně testoval a hodně při vývoji přemejšlel. Fantastická záležitost.

Boty SALOMON S-LAB Sense 6 Racing Red/White/White

Legendární botky, který asi není třeba nijak obsáhle představovat. Naprostej top mezi běžeckýma botama. První, co ucítíte při prvním vyběhnutí je neskutečná rychlost a cit pro povrch. Minimální tlumení, drop 4 mm, prvotřídní podrážka Contagrip, která se na mokru „lepí“ na kameny a kořeny.

Je to ale bota, kterou bych si jako úplnej začátečník asi nekoupil. Je potřeba už trochu umět běhat přes špičku. Já je používám jen na závody do 30 km. Dál na to nemám nohy :)

Kde tyhle vychytávky koupit?

No přece u mých kamarádů v Runsport.cz. Předem říkám, že to není levná záležitost, ale když člověk víc běhá, tak proč si neudělat radost a nekoupit si pohodlnou a kvalitní výbavu, ve který budete navíc krásní :) Někdo hraje automaty, někdo vráží prachy do kola a někdo prostě běhá ;)

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.