Zážitky 31. 07. 2016

Letošní Hostýnská osma bude peckovní!

Takže víte proč Hostýnská osma? Protože je prostě skvělá :) No dobře, trochu to ještě rozepíšu. Hostýnská osma byla naše (společně s Ondrou) první ultra výzva. Do tý doby jsme nikdy nic tak dlouhýho neběželi a někde jsem si přečetli, že to tam je dobrý. Takže jsme se jednoho dne sešli a vlítli na právě spuštěnou registraci. Tam byl takovej nával, že registrace lehla. Nakonec jsme se tam ale dostali :)

Základní info o akci:

Kdy - 13. srpna 2016
Kde - Rajnochovice
Trasy - 64km/3000m a 111km/5000m

Co je na Hostýnské osmě tak super?

1) Super lidi

Hostýnský vrchy sousedí s Valašskem (pokud jsem to dobře vygůglil), no prostě to je na Moravě a tam to nemůže být špatný. Parta v čele s Lukášem Tomčíkem jsou sympaťáci a hlavně profíci a uměj to parádně zorganizovat.

2) Super příroda

Byli jste někdy v Hostýnštích vrších? Nádherný kopce pokrytý listnatýma i jehličnatýma lesama. Parádní „brdky“ s výškou i přes 800 metrů nad mořem. Lesní cesty i technickej terén. Prostě nádhera.

3) Super trasa

Na 63 km dlouhé trase Hostýnské osmy nastoupáte a samozřejmě naklesáte přes 3000 výškových metrů. Profil trasy je hodně ostrá „pila“, která vede přes tuším 11 nekompromisních kopců, který maj dejme tomu od 200 do cca 400 metrů převýšení. Na tenhle závod si rozhodně vezmu hole. Nejsem žádnej ultraborec a na konci se určitě budou hodit :)

4) Škvarkový sádlo

Tohle je jedna z nejdůležitějších informací, kterou potřebujete vědět. Na H8 mají super občerstvovačky narvaný jídlem. A až zkusíte jejich chleba s fantastickým škvarkovým sádlem, tak už nebudete chtít nic jinýho a budete se těšit na další občerstvovačku! :)

5) Super mejdan

My jsme se s Ondrou díky průtrži mračen trochu zasekli a dobíhali jsme do cíle za tmy kolem právě probíhajícího koncertu. Všichni nám fandili, jako kdybysme šli pro vítězství. Tohle jinde nezažijete :)

Tohle jinde nezažijete!

Na začátku jsme se málem upekli, měli jsme oba megakrizi (několik), zažili jsme hlaďáka, přelezli několik maratonských zdí a nakonec jsme totálně promokli, promrzli a došli za tmy jako dvě trosky. I tak je ale Hostýnská osma super akce, na kterou rádi a se smíchem do teď vzpomínáme. Protože tahle akce je prostě o lidech, zážitcích a vzpomínkách. Umístění jde stranou :)


Na startu jsme byli šohajové. Nový vymazlený trika a bidony ještě smrděly novotou :)


A po 21 kilometrech došlo na historicky první modlitbu k bohovi běhu :)

Hostýnská osma - mohlo by vás zajímat...

Autor fotografie ve slideru na homepage - www.fotozavadil.cz

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.