Hostýnská osma

Motto závodu “Pojď do toho a překonej Hostýnské vrchy?“

Závod Hostýnská osma vznikl z myšlenky přiblížit krásu Hostýnských vrchů všem vyznavačům horských běhů a také všem turistům a milovníků hor a vrcholků. Vznik názvu závodu Hostýnská osma vzešel z tvaru tratě, jenž připomíná osmičku se svým středem na Tesáku.

Jedná se o závod jednotlivců v kategoriích muži, ženy a dvoučlenných týmů v kategoriích muži, ženy, mix a pak rozlišení dle věkových kategoriích - viz. propozice, pravidla závodu.

5. Ročník INOV-8 Hostýnské osmy se uskuteční dne 13.8.2016 se zázemím v obci Rajnochovice (okr.Kroměříž) v místní tělocvičně ZŠ a jejím okolí.

Celý závod je přechodem Hostýnských vrchů se startem a cílem v Rajnochovicích u obecního úřadu o celkové délce 64km a převýšením okolo 3.000 metrů.

Závod je veden po turistických trasách a v devíti případech po individuálně značených trasách a to vše s důrazem na minimální pohyb po asfaltových cestách. Do cesty se Vám připletou tyto hostýnské vrcholy: Kunovická hůrka (587 m n.m.), Čertův kámen (612 m n.m.), Čerňava (844 m.n.m.) - 2x ;-), Javorník (699 m n.m.), Sv.Hostýn (730 m.n.m.), Obřany (704 m.n.m.), Pardus (672 m n.m.), Kotár (556 m n.m.), Holý vrch (715 m n.m.), U Tří kamenů (748 m.n.m), Troják (618 m n.m.), Kelčský Javorník (865 m.n.m.), Černá Bařina (653 m n.m.).

INOV-8 Hostýnská stoosma - označení H-108 to je taková malá oslava půlkulatin Hostýnské osmy.

Jak ze samotného názvu vyplývá nebude to žádná odpolední procházka na pivko, ale pořádná makačka ;-) I když označení H-108 vypadá jako ukázka délky kilometrů, není to tak úplně pravda. Název vyplývá z podstaty postupu na trati a to start ve Vizovicích označuje -1, po zdolání 47km se trasa dostane do bodu 0 tj. na základnu v Rajnochovicích a pak už jen trať hlavního závodu INOV-8 Hostýnské osmy tj.8. Celková délka I8H-108 bude 111km s převýšením okolo 5.000m+ bez bloudění ;-)

Soutěžit budeme v kategoriích jednotlivců muži a ženy a pak s rozlišením dle věkových kategoriích - viz. propozice, pravidla závodu.

Trasa lze pomyslně rozdělit na dvě části. První z Vizovic do Rajnochovic, kde bude průběžná občerstvovačka, a druhou z Rajnochovic po trase Hostýnské osmy do cíle v Rajnochovicích na doprovodný program.

A jaká místa na Vás čekají?

1.část - Oškerovy paseky (480 m n.m.), Nad Syrákovem, Kopřivná (625 m n.m.), Baťková (600 m n.m.), Držkovské polesí, Pod Kuželkem (550 m n.m.), Klapinov (705 m n.m.), Hadí kopec (600 m n.m.), Javorník (699 m n.m.), Kelčský Javorník (865 m n.m.), Černá Bařina (653 m n.m.).

2.část - bude prostě už jenom trať Hostýnské osmy ;-)

Závod se budeme snažit připravit co nejlépe,abyste si z něj odnesli spousty pozitivních zážitků ;-)

Něco málo z vylepšení: Veškeré věci co byly v roce 2015 budou i v tomto roce, přičemž bychom chtěli rozšířit počet měřených míst, rozšíření občerstvovacích stanic, skákací hrad pro děti, které se zúčastní Osmáckého rodinného pochodu atd. Vše se dozvíte v průběhu na webu závodu a na facebooku.

Rovněž i během 5. ročníku bude probíhat od 17 hod doprovodný program (vítání závodníků v cíli, 2 kapely a zábava až k ranním hodinám). Při tomto doprovodném programu budeme prodávat pivko Zubr a různé pochutiny od našich kuchtíků ;-) a budou taktéž nabízeny produkty od partnerů závodu.

Takže “Pojď do toho a překonej Hostýnské vrchy” a užij si s námi celý víkend od pátku až do neděle!

Máte dotaz?

Použijte formulář a napište mi.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.